Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Koiran makupalat ja herkut

Tuotteet 1 - 60 / 361

Tuotteet 1 - 60 / 361

Järjestä:

Järjestä:

Hau-Hau Champion Täyslihaherkut 800 g kanafilee
8,90 €
-36%
Norm. 13,90 €(11,13 / kg)
Best-In 8 kpl possunkorva
9,60 €
-5%
Norm. 10,09 €(34,29 / kg)

Carnilove Jerky Turkey-Rabbit Bar 100 g koiran lihaherkku
2,50 €
-50%
Norm. 4,99 €(25,00 / kg)

Carnilove Dog Crunchy Snack Salmon 200 g koiran makupala
2,75 €
-50%
Norm. 5,49 €(13,75 / kg)

Carnilove Dog Semi Moist Snack Duck 200 g koiran makupala
2,75 €
-50%
Norm. 5,49 €(13,75 / kg)

Nousnous 100 g kananlihatikut koiran herkku
4,46 €
-15%
Norm. 5,25 €(44,60 / kg)

Nousnous 100 g possun pienet lihapullat koiran herkku
4,46 €
-15%
Norm. 5,25 €(44,60 / kg)

Nousnous 100 g pienet naudanlihakuutiot koirille ja kissoille
4,67 €
-15%
Norm. 5,49 €(46,70 / kg)

Nousnous 100 g naudan pienet lihapullat koiran herkku
4,46 €
-15%
Norm. 5,25 €(44,60 / kg)

Nousnous 100 g  pienet ankanlihakuutiot koirille ja kissoille
4,67 €
-15%
Norm. 5,49 €(46,70 / kg)

Nousnous 100 g ankan pienet lihapullat koiran herkku
4,46 €
-15%
Norm. 5,25 €(44,60 / kg)

Nousnous 100 g pienet possunlihakuutiot koirille ja kissoille
4,67 €
-15%
Norm. 5,49 €(46,70 / kg)




Dokas minis kana 70 g koiran herkku
2,79 €
(39,86 / kg)





Best-In 220 g Herkkulastu koiralle
5,49 €
(24,95 / kg)






















Best-In75 g possunkorvasuikale
3,99 €
(53,20 / kg)





MUSH DUO+ Vital Herkku
4,99 €
(33,27 / kg)

Dokas minis lammas 70 g koiranherkut
2,70 €
(38,57 / kg)









Dokas 100 g koiran lohilastut
3,99 €
(39,90 / kg)


Tuotteet 1 - 60 / 361

Koiran palkitseminen herkuilla

Koiran herkut ovat varmasti tuttuja kaikille pentukoiran omistajille! Herkkuja ja koulutusnameja löytyy usein ulkoilutakin taskusta ja vähän joka paikasta, kun pientä pentua on tarpeen opettaa niin sisäsiistiksi kuin hyvätapaiseksi lemmikiksi muutoinkin. Koiran palkitseminen oikeasta käytöksestä on kaikkein tehokkain tapa saada pieni lemmikki ymmärtämään, mikä on sallittua ja mikä ei. Miellyttämisen haluisena se huomaa omistajansa tyytyväisyyden helposti.

Koiran herkut ja koulutusnamit

Kaikki pienet pureskeltavat herkkupalat ovat niin pienen kuin isonkin koiran mieleen. Usein pienenkin herkkupalan eteen koira on valmis tekemään kovastikin töitä. Koiran palkitseminen onkin hyvä opetella alusta asti siten, että herkun eteen koiran tulee tehdä ensin työtä tai osoittaa toimivansa oikein.

Koiraa voi palkita hyvin monenlaisista asioista, mutta ainakin siitä, kun se tekee tarpeensa pihalle tai selviytyy kävelylenkillä vastaan tulevasta lapsesta tai toisesta koirasta ilman räksytystä ja vetämistä. Koira oppii nopeasti huomaamaan, että sisälle pissimisestä ei heru palkintoa mutta pihalla sellaisen saa nopeastikin.

Koulutusherkuissa koirille on hyvin monenlaisia makuja ja malleja. Koiran herkkutikit sisältävät usein jonkin lihaisan jyrsittävän reunan, jotka koira nauttii pureskella koulutuksen tai muun oikean toiminnan päätteeksi. Erilaiset purutikut ovatkin loistava palkinto varsinkin, jos koulutus on siltä haavaa ohi ja kouluttaja haluaa lemmikkinsä rauhoittuvan pidemmäksi aikaa.

Koiran koulutus on systemaattista ja johdonmukaista työtä

Koiran koulutus on mahdollista toki ilman herkkupalkintojakin, mutta koulutusnamit ja herkkupalat tekevät siitä tehokkaampaa, sillä koira on todella perso kaikenlaisille koiran herkuille. Vaihtelu tavalliseen arkiruokaan tuo koiralle virikettä, jota se varsinkin pentuvaiheessa mutta myöhemminkin kaipaa helposti.

Systemaattisen koiran koulutuksen ytimessä on oikeasta käytöksestä palkitseminen ja huonon käytöksen ohittaminen. Koiralle usein raskainta on kokemus siitä, että se niin sanotusta hylätään, eli jätetään ilman huomiota. Siksi moniin huomionhakuisiin tai muutoin vääräksi koettuihin tilanteisiin paras reaktio on se, ettei reagoi mitenkään.

Koiran kuivamuonat, koiran puruluut sekä koiran einekset toimivat myös hyvin koulutuksessa ja opettamisessa. Löydät Kärkkäiseltä kaiken, mitä lemmikkisi tarvitsee oppiakseen ja nauttiakseen elämästä monipuolisesti!