Kotimaisessa merinovillasukassa on kokofroteen neulos tuntuu pehmeältä ja lämmittää. Merinovilla hengittää ja siirtää kosteuden pois iholta. Kärki saumattomuus tuo lisää käyttömukavuutta. Merinovilla on antibakteerinen ja hajuja hylkivä. Vaihtolämpöiset merinovillasukat ovat joustavat jalassa vaihtolämpöiset. Sukassa hauska poro kuvio
Materiaali: 50 % merinvilla, 40 % akryyli, 5 % polyesteri, 5% elastaaniPesuohje: 40 asteessa, rumpukuivausta ei suositella. Pestään nurin käännettynä samansävyisten kanssa.
A domestic merino wool sock are soft terrycloth knit. Merino wool is a breathable and warm natural fiber. Merino wool moves moisture away from the skin, so it feels dry on the feet. The seamless tip of the sock brings comfort.