Fischer Twin Skin PRO on täydellinen suksi hiihtäjälle, joka haluaa päästä ladulle helposti ja nopeasti. Twin skin PRO suksessa on käytetty teknologiaa Efficient forward, jolla saa varman pidon ilman täydellistä tekniikkaa.Suksien pitokarvat ovat 70% mohairia ja 30% synteettistä materiaalia. Kun käytät suksia yhdessä Turnamic-siteiden kanssa, voit siirtää sidettä helposti lumiolosuhteiden tai maaston mukaan. Sidettä siirretään eteenpäin pidon parantamiseksi ja taaksepäin luiston parantamiseksi.
Huom! Kuvassa sukset siteellä (Sukset myydään ilman siteitä, siteet ostettava erikseen)
TUOTEKUVAUS
Twin Skin Pro tarjoaa runsaasti suorituskykyä. Siinä on kevyt rakenne, jossa on 70 % mohairista valmistettu Twin Skin, joka antaa pitoa, kun olosuhteet muuttuvat koviksi tai jäisiksi. Tehokas Forward-suunnittelu optimoi potkuvaiheen minkä tahansa taitotason hiihtäjille.
Ainutlaatuinen
Mikä tekee Twin Skinista niin erikoisen: kuten nimikin kertoo, kyse on kahdesta erillisestä nahkanauhasta, jotka on sijoitettu offset-asentoihin vaihtelevalla pohjasyvyydellä tasaisen ja tasapainoisen liukumisen varmistamiseksi. Nahat takaavat luotettavan potkutoiminnan erityisesti kovissa tai jäisissä olosuhteissa. Nahkojen ainutlaatuisen teflonpinnoitteen ansiosta kosteuden imeytyminen ja sitä seuraava jäätyminen on huomattavasti minimoitu.
Yksilöllinen
Koska nahkojen pituutta ei voida mukauttaa lumiolosuhteisiin, kuten suksitietä voidaan, siteen yksilöllinen asento on erityisen tärkeä. Säädettävien TURNAMIC®-siteiden ansiosta voit määrittää suorituskyvyn: siirrä niitä eteenpäin, jos haluat enemmän pitoa ja helpompaa kiipeilyä. Siirrä niitä taaksepäin, niin saat huomattavasti paremmat liukuominaisuudet. Näin olet ihanteellisesti varustautunut kaikkiin olosuhteisiin.
Kestävä
Kohtele Twin Skin -suksiasi oikein, niin ne tekevät saman sinulle. On olemassa kaksi erikoistuotetta, jotka todella hoitavat homman: Easy Skin Cleaner puhdistaa kaiken, mikä nahkoihin kertyy, varmistaakseen huippuluokan liuku- ja kiipeilyominaisuudet. Täydentävä Easy Anti Ice Skin HF, nestemäinen fluorivaha, vähentää jään kertymistä nahkoihin, kun olosuhteet vaihtelevat kostean ja kuivan lumen välillä. Molemmissa tuotteissa vältetään erityisesti rasvaisten hiilivetyliuottimien käyttöä, mikä suojaa nahan ja suksen tarttuvuutta ja takaa pitkäkestoisen nautinnon lumessa.
Huom! Kuvassa sukset siteelllä (Sukset myydään ilman siteitä, siteet ostettava erikseen)