Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 121 - 180 / 313

Tuotteet 121 - 180 / 313

Järjestä:

Järjestä:




Fazer Pantteri Mix 230 g karkkipussi
2,69 €
(11,70 / kg)


Fazer 9 g Salmiakkitikkari Mix
0,22 €
(24,44 / kg)



Fazer 37 g Vadelmajogurttipatukka
1,19 €
(32,16 / kg)



Fazer Jim 14 g suklaapatukka
0,69 €
(49,29 / kg)


Fazer Suklaalehti 185 g keksi
4,35 €
(23,51 / kg)

Fazer Dark 39 g suklaapatukka
1,19 €
(30,51 / kg)













Fasupala Fazerina 175 g vohvelikeksi
3,29 €
(18,80 / kg)








Fazer Skolekridt 140 g karkkipussi
1,79 €
(12,79 / kg)





Fazer Iso Pätkis 36 g suklaapatukka
1,19 €
(33,06 / kg)




Fazer Remix Woosh 1,5 kg irtokarkki
12,90 €
(8,60 / kg)


Fazer Fazerina 37 g suklaapatukka
1,19 €
(32,16 / kg)

Fazer Remix Movies 2,2 kg irtokarkki
18,50 €
(8,41 / kg)



Fazer Fasupala Geisha 175g vohveli
3,29 €
(18,80 / kg)

Fazer Amazon hedelmä 2 kg irtokarkki
17,59 €
(8,80 / kg)



Fazer Glögikuulat 260 g marmeladi
4,27 €
(16,42 / kg)

Fazer 175 g Piparkakku
2,54 €
(14,51 / kg)



Fazer Geisha Thins 93g suklaalevy
3,99 €
(42,90 / kg)

Tuotteet 121 - 180 / 313

Fazer on ruokaelämyksiä tarjoava yhtiö, joka mahdollistaa jokaiselle päivän parhaista hetkistä nauttimisen. Kun Karl Fazer avasi ensimmäisen konditoriansa Helsingin Kluuvikadulle vuonna 1891, hänen missionsa oli tehdä ruokaa, jolla on merkitys: tuottaa ilon hetkiä ihmisille ympärillään Luottamalla vankkaan perintöönsä, kuluttajalähtöisyyteen ja innovaatioihin, Fazer kehittää tulevaisuuden vastuullisia ruokaratkaisuja. Suomen johtavana makeisvalmistajana Fazer on luotettava ja arvostettu brändi, joka kehittyy yhdessä kuluttajatarpeiden kanssa. Fazerin suosituimpiin makeistuotemerkkeihin kuuluvat mm. Karl Fazer, Geisha, Tutti Frutti ja Dumle. Fazerin käyttämästä kaakaosta 100% on vastuullisesti tuotettua.

Fazer on makeisliiketoiminnassa markkinajohtaja Suomessa ja vahvatoimija Itämeren alueella. Makeistuotteita myydään yli 40 maassa. Fazerin vahvoja kansainvälisiä makeistavaramerkkejä ovat Karl Fazer, Geisha, Dumle, Tutti Frutti, Xylimax, Marianne, TyrkiskPeber, Pantteri ja Ässä. Fazerin makeistehtaat sijaitsevat Suomessa.

Dumle on iloinen klassikko, joka ei aikuistu koskaan. Dumlen tarina alkoi pienestä tikkarista vuonna 1945 ja pehmoinen toffeekaramelli lanseerattiin vuonna 1987. Suklaalla kuorrutettu toffeekaramelliklassikko on maistuvan riemukas seuralainen, joka saa aina hyvälle tuulelle.Dumle-suklaat valmistetaan Suomessa Vantaalla sijaitsevassa tehtaassa.

Kaikki Fazerin herkulliset suklaat on valmistettu 100 % vastuullisesti tuotetusta kaakaosta.

Fazerin Sininen tuotiin markkinoille vuonna 1922. Karl Fazerin kultainen nimikirjoitus ja sininen pakkaus ovat alusta lähtien olleet maitosuklaan tunnus ja laatutakuu. Suomen rakastetuimmassa suklaassa maistuvat tuore maito ja laadukkaimmat kaakaopavut. Karl Fazer -suklaatvalmistetaan Suomessa Vantaalla sijaitsevassa tehtaassa.

Kaikki Fazerin herkulliset suklaat on valmistettu 100 % vastuullisesti tuotetusta kaakaosta.

Geishan pehmeä maitosuklaa kätkee sisäänsä hasselpähkinänougat-täytteen. Geisha-menestystarina lähti liikkeelle leivoksesta 1960-luvulla. Peter Fazer oli ihastunut Karl Fazer Caféssa Kluuvikadulla valmistettuun Japonica-nimiseen leivokseen, jossa oli ihana japonais-täyte. Hän pyysi tuotekehitystä kokeilemaan tätä täytettä yhdessä maitosuklaan kanssa – ja pian menestysresepti oli valmis! Geisha-suklaat valmistetaan Suomessa Vantaalla sijaitsevassa tehtaassa.

Kaikki Fazerin herkulliset suklaat on valmistettu 100 % vastuullisesti tuotetusta kaakaosta.

Tutti Frutti on suomen suosituin karkkibrandi. Tutti Frutti karkit ovat gelatiinittomia ja niiden makuaineet ja värit ovat luontaisia.

Alkuperäisen, eksoottisten hedelmien makuisen Tutti Frutti -aromin resepti on peräisin vuodelta 1924 ja pehmeärakenteiset karkit lanseerattiin vuonna 1946. Tänä päivänä Tutti Frutit valmistetaan Suomen karkkipääkaupungissa Lappeenrannassa.