Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 241 - 300 / 304

Tuotteet 241 - 300 / 304

Järjestä:

Järjestä:



Vanilja 20 pss pakuritee
6,99 €
(233,00 / kg)


Nordqvist Karibian Aurinko 80 g tee
3,69 €
(46,13 / kg)





Lipton Peach Mango 20pss musta tee
2,99 €
(99,67 / kg)


Nordqvist Tsemppiä 80 g tee
4,19 €
(52,38 / kg)



Lipton Blue Fruit musta tee 20pss
2,95 €
(0,15 / kpl)

Victorian Omena/Kaneli tee 20 pss
1,49 €
(41,39 / kg)







Moya Traditional Luomu 50g Matcha-tee
27,50 €
(550,00 / kg)


Yogi Tea Classic Luomu 17 pss tee
5,70 €
(154,05 / kg)






Yrttipaja Hyvää yötä 20g yrttitee
5,29 €
(264,50 / kg)

Lakritsa 20 pss pakuritee
6,99 €
(233,00 / kg)

Nordqvist Suomi 20 pss musta tee
3,62 €
(103,43 / kg)

Kaneli-kardemumma 20 pss pakuritee
6,99 €
(233,00 / kg)

Nordqvist Green 4 You 4x5ps tee
3,25 €
(108,33 / kg)

Nordqvist Muumimamman Voimajuoma tee
4,19 €
(52,38 / kg)






Twinings Matcha vihreä tee 25x1,5g
4,99 €
(134,86 / kg)





Yogi Tea Sweet Chai Luomu 17 pss tee
5,70 €
(167,65 / kg)






Twinings 25x1,6g Green Tea Ginger
4,99 €
(124,75 / kg)






Tuotteet 241 - 300 / 304

Tee ja haudutuspussit – helppo ratkaisu teehetkeen

Säiden kylmetessä lämmin kupillinen teetä tulee tarpeeseen. Tee ja haudutuspussit ovat helppoja ja vaivattomia ratkaisuja niin rauhalliseen kuin pikaiseenkin teehetkeen kotona, mökillä tai luontoretkellä. Kuuman höyryävä kupillinen teetä lämmittää mukavasti niin mieltä kuin kehoakin. Teepussit ovat käteviä ja niistä on helppo valmistaa omaa suosikkiteetä. Irtoteestä voidaan valmistaa maistuvaa teetä isommallekin porukalle.

Teepussit ja haudutuspussit – valitse oma suosikkisi!

Kärkkäisen verkkokaupasta löydät maistuvat teet, teepussit ja irtoteet niin kotimaisilta valmistajilta kuin maailmaltakin. Kotimaiset teenvalmistajat kuten Forsman ja Nordqvist ovat jo vuosikymmeniä valmistaneet suomalaisten suosikkimakuja niin arkeen kuin juhlaankin!

Teepussit ovat vaivattomia ratkaisuja toteuttaa oma teehetki niin kotona kuin reissussakin. Kaadat vain kuumaa vettä kuppiin ja laitat teepussin kuppiin hautumaan. Pussiteet eivät ole haudutusajaltaan niin tarkkoja kuin laadukkaammat irtoteet.

Verkkokaupastamme löydät mustat, vihreät, valkoiset ja rooibos -pussiteet sekä yrttiteet lukuisilla eri makuvaihtoehdoilla. Monimakupakkauksista löydät helposti eri teelaatujen pussiteet. Joulun lähestyessä voit muistaa läheistäsi vaikka ihanalla jouluteellä tai joulukalenterilla, jossa on kalenterin jokaiselle päivälle oma teepussi tuomassa hyvää mieltä ja lämpimiä teehetkiä.

Laadukkaat irtoteet rauhallisiin teehetkiin

Irtoteet ovat yleisesti korkealaatuisempia kuin pussiteet. Teelusikallinen irtoteetä vastaa arviolta 2-3 desilitraa valmista teetä. Haudutusajaltaan eri teelajit vaihtelevat 1-10 minuutin välillä. Vihreän teen haudutusaika on yleensä lyhyempi kuin mustilla teelaaduilla. Valkoisen teen haudutusaika on vastaavasti teelaaduista pisin. Ohjeellisen haudutusajan löydät yleensä teepakkauksesta.

Vihreän ja valkoisen teen haudutuslämpötila on 70-90 astetta teelaadusta riippuen. Mustaa teetä ja Rooibos eli punapensasteetä voidaan hauduttaa lähes kiehuvan kuumassa vedessä, jolloin optimaalinen haudutuslämpötila on 95 astetta. Haudutusväline voidaan valita joustavasti tilanteen tai tunnelman mukaan. Kertakäyttöinen haudutuspussi, teesihti, teesakset, teepallo tai lasipannu voidaan valita aina tilanteen mukaan.

Kärkkäisen verkkokauppa tarjoaa laadukkaat irtoteet ikimuistoisiin teehetkiin. Valikoimasta löydät eri teelajit, yrttiteet ja muut teejuomat parhailta valmistajilta. Yrttiteet karkottavat tehokkaasti flunssan ja voimistavat vastustuskykyä. Virkistävä yrttijuomajauhe voi palauttaa mieleesi taas lapsuuden muistoja ja makuja. Valikoimasta löydät myös edulliset suurpakkaukset, joista voidaan valmistaa teetä suurempiinkin tilaisuuksiin. Tilaa nyt suosikkiteesi kätevästi kotiisi toimitettuna!