Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Teet

Tuotteet 121 - 180 / 295

Tuotteet 121 - 180 / 295

Järjestä:

Järjestä:

Twinings tee 200g lady grey
7,90 €
(39,50 / kg)

Pukka Berry Luomu 20p / 24g yrttitee
6,50 €
(270,83 / kg)






Nordqvist Karibian Aurinko 80 g tee
3,69 €
(46,13 / kg)

Moya Matcha Daily Luomu 100g matcha-tee
22,95 €
(229,50 / kg)

Twinings tee 25x2g English Breakfast
4,29 €
(85,80 / kg)



Pukka Three Mint Luomu 20ps yrttitee
6,50 €
(0,33 / kpl)


Lipton Peach Mango 20pss musta tee
2,99 €
(99,67 / kg)




Nordqvist RFA 24 pss talviteekokoelma
11,99 €
(292,44 / kg)


Victorian Vadelma tee 20 pss
1,69 €
(46,94 / kg)

Forsman Rauhoittava hetki 60 g tee
4,99 €
(83,17 / kg)




Nordqvist 20x1,75 g glögitee
3,95 €
(112,86 / kg)





Victorian Omena/Kaneli tee 20 pss
1,49 €
(41,39 / kg)



Victorian Minttu 20 ps yrttitee
1,69 €
(56,33 / kg)



Twinings Sitruuna 25x2g musta tee
4,99 €
(99,80 / kg)




Lipton Intense Mint 20p/32g yrttitee
2,99 €
(93,44 / kg)





Lipton Lemon 20pss musta tee
2,99 €
(99,67 / kg)

Yrttipaja 25g mäkikuisma
5,49 €
(219,60 / kg)




Nordqvist Keisarin Morsian 20 ps tee
2,99 €
(85,43 / kg)








Nordqvist Viisasten tee 80 g tee
3,79 €
(47,38 / kg)

Tuotteet 121 - 180 / 295

Tee ja haudutuspussit – helppo ratkaisu teehetkeen

Säiden kylmetessä lämmin kupillinen teetä tulee tarpeeseen. Tee ja haudutuspussit ovat helppoja ja vaivattomia ratkaisuja niin rauhalliseen kuin pikaiseenkin teehetkeen kotona, mökillä tai luontoretkellä. Kuuman höyryävä kupillinen teetä lämmittää mukavasti niin mieltä kuin kehoakin. Teepussit ovat käteviä ja niistä on helppo valmistaa omaa suosikkiteetä. Irtoteestä voidaan valmistaa maistuvaa teetä isommallekin porukalle.

Teepussit ja haudutuspussit – valitse oma suosikkisi!

Kärkkäisen verkkokaupasta löydät maistuvat teet, teepussit ja irtoteet niin kotimaisilta valmistajilta kuin maailmaltakin. Kotimaiset teenvalmistajat kuten Forsman ja Nordqvist ovat jo vuosikymmeniä valmistaneet suomalaisten suosikkimakuja niin arkeen kuin juhlaankin!

Teepussit ovat vaivattomia ratkaisuja toteuttaa oma teehetki niin kotona kuin reissussakin. Kaadat vain kuumaa vettä kuppiin ja laitat teepussin kuppiin hautumaan. Pussiteet eivät ole haudutusajaltaan niin tarkkoja kuin laadukkaammat irtoteet.

Verkkokaupastamme löydät mustat, vihreät, valkoiset ja rooibos -pussiteet sekä yrttiteet lukuisilla eri makuvaihtoehdoilla. Monimakupakkauksista löydät helposti eri teelaatujen pussiteet. Joulun lähestyessä voit muistaa läheistäsi vaikka ihanalla jouluteellä tai joulukalenterilla, jossa on kalenterin jokaiselle päivälle oma teepussi tuomassa hyvää mieltä ja lämpimiä teehetkiä.

Laadukkaat irtoteet rauhallisiin teehetkiin

Irtoteet ovat yleisesti korkealaatuisempia kuin pussiteet. Teelusikallinen irtoteetä vastaa arviolta 2-3 desilitraa valmista teetä. Haudutusajaltaan eri teelajit vaihtelevat 1-10 minuutin välillä. Vihreän teen haudutusaika on yleensä lyhyempi kuin mustilla teelaaduilla. Valkoisen teen haudutusaika on vastaavasti teelaaduista pisin. Ohjeellisen haudutusajan löydät yleensä teepakkauksesta.

Vihreän ja valkoisen teen haudutuslämpötila on 70-90 astetta teelaadusta riippuen. Mustaa teetä ja Rooibos eli punapensasteetä voidaan hauduttaa lähes kiehuvan kuumassa vedessä, jolloin optimaalinen haudutuslämpötila on 95 astetta. Haudutusväline voidaan valita joustavasti tilanteen tai tunnelman mukaan. Kertakäyttöinen haudutuspussi, teesihti, teesakset, teepallo tai lasipannu voidaan valita aina tilanteen mukaan.

Kärkkäisen verkkokauppa tarjoaa laadukkaat irtoteet ikimuistoisiin teehetkiin. Valikoimasta löydät eri teelajit, yrttiteet ja muut teejuomat parhailta valmistajilta. Yrttiteet karkottavat tehokkaasti flunssan ja voimistavat vastustuskykyä. Virkistävä yrttijuomajauhe voi palauttaa mieleesi taas lapsuuden muistoja ja makuja. Valikoimasta löydät myös edulliset suurpakkaukset, joista voidaan valmistaa teetä suurempiinkin tilaisuuksiin. Tilaa nyt suosikkiteesi kätevästi kotiisi toimitettuna!