Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 181 - 240 / 442

Tuotteet 181 - 240 / 442

Järjestä:

Järjestä:


Luonkos Infinity öljypuhdistuskakku kasvoille 60g

Luonkos Infinity öljypuhdistuskakku kasvoille 60g

36,90 €
(670,91 / kg)


Trew CBD NO STRESS 10 ml huulibalmi
7,99 €
(799,00 / l)

Oyess Natural 4,8 g huulivoide
3,90 €
(780,00 / kg)








Inkuto Puhdas luomurisiiniöljy 50g
12,90 €
(258,00 / kg)

Mossa Derma+ Rauhoittava 30ml seerumi
11,70 €
(390,00 / l)

OYESS Smooth Repair -huulivoide 10ml
4,35 €
(435,00 / l)



Avril Puhdistusbalsami kasvoille 100ml
13,60 €
(136,00 / l)









Frantsila 19 g Laventelisalva
9,90 €
(521,05 / kg)

Aqua Oleum 100ml Teepuuvesi
12,99 €
(129,90 / l)

Frantsila 40 ml ravitseva kasvovoide
16,90 €
(422,50 / l)




Oyess Honey 4,8 g huulivoide
3,90 €
(780,00 / kg)











Aqua Oleum 100ml Appelsiininkukkavesi
16,90 €
(169,00 / l)





Luonkos Rebirth öljypuhdistuskakku kasvoille 60g

Luonkos Rebirth öljypuhdistuskakku kasvoille 60g

31,50 €
(572,73 / kg)


Avril Vartalonkuorinta 200ml
11,40 €
(57,00 / l)






Taika ECO 50 ml yövoide
6,90 €
(138,00 / l)


Tuotteet 181 - 240 / 442

Vinkkejä luonnonmukaiseen kasvojenhoitoon ja sopivien ihonhoitotuotteiden valintaan

Iho on suurin elimemme, ja siksi siitä, samoin kuin muustakin terveydestä, on syytä pitää hyvää huolta. Puhtaista raaka-aineista valmistettu, ylimääräisistä kemikaaleista vapaa luonnonkosmetiikka sopii tarkoitukseen erinomaisesti, ja sen laajoista valikoimista löytyy sopivat tuotteet aivan jokaiseen tarpeeseen. Tilaa sinäkin tarpeisiisi parhaiten sopivat kasvojenhoitotuotteet nopeasti ja vaivattomasti parilla klikkauksella!

Vinkit kasvojen hoitoon

Ihon tehtävä on suojata elimistöämme ympäristöltä ja pitää keho muodossaan. Suurin osa ihosta on päivittäin suojassa ympäristön rasituksilta vaatteiden alla, mutta kasvojen kohdalla tilanne on toinen. Se altistuu ympäri vuoden monenlaisille rasituksille, kuten ilmansaasteille ja muille epäpuhtauksille sekä säästä ja vuodenajasta riippuen pakkaselle, auringolle, ja tuulelle.

Iho on suurin elimemme, ja siksi siitä, samoin kuin muustakin terveydestä, on syytä pitää hyvää huolta. Puhtaista raaka-aineista valmistettu, ylimääräisistä kemikaaleista vapaa luonnonkosmetiikka sopii tarkoitukseen erinomaisesti, ja sen laajoista valikoimista löytyy sopivat tuotteet aivan jokaiseen tarpeeseen. Tilaa sinäkin tarpeisiisi parhaiten sopivat kasvojenhoitotuotteet nopeasti ja vaivattomasti parilla klikkauksella! Ihon tehtävä on suojata elimistöämme ympäristöltä ja pitää keho muodossaan. Suurin osa ihosta on päivittäin suojassa ympäristön rasituksilta vaatteiden alla, mutta kasvojen kohdalla tilanne on toinen. Se altistuu ympäri vuoden monenlaisille rasituksille, kuten ilmansaasteille ja muille epäpuhtauksille sekä säästä ja vuodenajasta riippuen pakkaselle, auringolle, ja tuulelle. 1. Ravinto

Aito, pitkäjänteinen ihonhoito alkaa terveellisestä ravinnosta. On tärkeää juoda riittävästi vettä ja syödä monipuolisesti, riittävästi kasviksia ja hedelmiä. Tämän lisäksi oikeanlaiset ihonhoitorutiinit ovat tärkeitä, sillä iho tarvitsee kosteutusta ja ravitsemista myös ulkoapäin.

2. Kasvojen puhdistus

Kasvojen puhdistus on paikallaan kaksi kertaa päivässä, aamulla ja illalla. Oikeanlainen kasvojen puhdistusaine on riittävän hellävarainen, esimerkiksi puhdistusgeeli tai puhdistusvaahto. Liian vahvat ja voimakkaasti vaahtoavat puhdistusaineet poistavat ihon omaa kosteutta ja sen luonnollisia suojakerroksia.

3. Ihon kosteuttaminen

Puhdistuksen jälkeen on tärkeää levittää kasvoille kosteusvoidetta, jonka rasvapitoisuus on omalle ihotyypille ja meneillään olevaan vuodenaikaan sopiva. Tämä auttaa ihoa palauttamaan sen oman luonnollisen kosteustasapainon kuivattavan pesun jälkeen. Päivittäiseen ihonhoitoon kannattaa valita mahdollisimman ravitsevia ja täyteläisiä voiteita, jotka hoitavat ihoa tehokkaasti ehkäisevät ihon kuivumista.

Aito, pitkäjänteinen ihonhoito alkaa terveellisestä ravinnosta. On tärkeää juoda riittävästi vettä ja syödä monipuolisesti, riittävästi kasviksia ja hedelmiä. Tämän lisäksi oikeanlaiset ihonhoitorutiinit ovat tärkeitä, sillä iho tarvitsee kosteutusta ja ravitsemista myös ulkoapäin. 2. Kasvojen puhdistus Kasvojen puhdistus on paikallaan kaksi kertaa päivässä, aamulla ja illalla. Oikeanlainen kasvojen puhdistusaine on riittävän hellävarainen, esimerkiksi puhdistusgeeli tai puhdistusvaahto. Liian vahvat ja voimakkaasti vaahtoavat puhdistusaineet poistavat ihon omaa kosteutta ja sen luonnollisia suojakerroksia. 3. Ihon kosteuttaminen Puhdistuksen jälkeen on tärkeää levittää kasvoille kosteusvoidetta, jonka rasvapitoisuus on omalle ihotyypille ja meneillään olevaan vuodenaikaan sopiva. Tämä auttaa ihoa palauttamaan sen oman luonnollisen kosteustasapainon kuivattavan pesun jälkeen. Päivittäiseen ihonhoitoon kannattaa valita mahdollisimman ravitsevia ja täyteläisiä voiteita, jotka hoitavat ihoa tehokkaasti ehkäisevät ihon kuivumista. 4. Kasvojen kuorinta

Kasvojen iho on myös hyvä kuoria säännöllisesti. Sopiva tiheys kuorinnalle riippuu ihon luonnollisesta kosteudesta ja omasta ihotyypistä. Sopiva kuorintatiheys voi olla esimerkiksi 1–2 kertaa viikossa tai kuivemmalle iholle harvemmin, kuitenkin vähintään kerran kuukaudessa. Kuorinta irrottaa ihon pinnalta liiallista kuollutta solukkoa ja kirkastaa sen väriä.

Miten valita sopivimmat kasvojenhoitotuotteet?

Oikeanlaisten kosmetiikkatuotteiden valinnassa on hyvä ottaa huomioon ihotyypin lisäksi myös tuotteiden ravinnepitoisuus ja raaka-aineiden puhtaus. Oman ihotyypin voi selvittää helposti kotitestauksella, joihin helpot ohjeet löytyvät esimerkiksi Me Naiset -lehden nettiartikkelista Näin selvität helposti ihotyyppisi. Tässä suhteessa suositeltavaa on luomukosmetiikka. Siihen kuuluvat tuotteet, kuten vaikkapa luomu kasvovoide, on valmistettu puhtaista, muun muassa eri kasveista saatavista raaka-aineista ilman ylimääräisiä kemikaaleja.

Verkkokaupan valikoimat

Kärkkäisen verkkokaupasta löydät nopeasti ja vaivattomasti tarvitsemasi kosmetiikkatuotteet, joiden avulla kasvojenhoito on nautinto! Erilaiset luonnonmukaiset aineet, kuten puhdistustuotteet, yö- ja päivävoiteet, kasvojen kuorinta-aine mille tahansa ihotyypille sekä monenlaiset muut hellävaraiset ja kosteuttavat ihonhoitotuotteet kuuluvat verkkokaupan valikoimaan.