Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 442

Tuotteet 1 - 60 / 442

Järjestä:

Järjestä:

Puhdas+ Collagen Serum 30 ml seerumi
9,90 €
-21%
Norm. 12,50 €(330,00 / l)
Puhdas+ Beauty Oil Castor Oil 50 ml risiiniöljy
6,50 €
-18%
Norm. 7,90 €(130,00 / l)

Puhdas+ Collagen Cream 50 ml kasvovoide
9,90 €
-49%
Norm. 19,29 €(198,00 / l)

Pure=Beauty Birch Sap Mist With Hyaluronic Acid 100 ml kasvosuihke
15,60 €
-20%
Norm. 19,50 €(156,00 / l)

Pure=Beauty With Hyaluronic Acid 10 ml silmänympärysseerumi
15,12 €
-20%
Norm. 18,90 €(1 / l)

Pure=Beauty Argan Oil 50 ml arganöljy
15,92 €
-20%
Norm. 19,90 €(318,40 / l)

Pure=Beauty Jojoba Oil 100 ml jojobaöljy
15,92 €
-20%
Norm. 19,90 €(159,20 / l)

Pure=Beauty Berry Mist With Blueberry And Willow 100 ml kasvosuihke
15,12 €
-20%
Norm. 18,90 €(151,20 / l)

Pure=Beauty Castor Oil 100 ml risiiniöljy
14,32 €
-20%
Norm. 17,90 €(143,20 / l)

Pure=Beauty Rose Mist With Prebiotics 100 ml kasvosuihke
15,92 €
-20%
Norm. 19,90 €(159,20 / l)

Pure=Beauty Glow Booster 30 ml kasvoöljy
19,92 €
-20%
Norm. 24,90 €(664,00 / l)

Pure=Beauty Hydra Booster 30 ml seerumi
18,32 €
-20%
Norm. 22,90 €(610,67 / l)

Pure=Beauty Antioxidant Face Cream 60 ml kasvovoide
16,72 €
-20%
Norm. 20,90 €(278,67 / l)

Pure=Beauty Balance Booster 30 ml seerumi
21,52 €
-20%
Norm. 26,90 €(717,33 / l)

Pure=Beauty Orange Flower Mist With Vitamin C 100 ml kasvosuihke
15,92 €
-20%
Norm. 19,90 €(159,20 / l)

Pure=Beauty Carrot Oil 100 ml porkkanaöljy
14,39 €
-20%
Norm. 17,99 €(143,90 / l)

Pure=Beauty Omega Cleansing Balm 100 ml puhdistusbalmi
18,32 €
-20%
Norm. 22,90 €(183,20 / l)


Weleda Skin Food kosteusvoide
9,50 € - 11,95 €
(316,67 / l)

Frantsila Ruusu 30 ml kasvoöljy
16,90 €
(563,33 / l)

Puhdas+ C-vitamiini 10% 30 ml seerumi
14,90 €
(496,67 / l)

Alteya Organics 120 ml ruusuvesi
7,90 €
(65,83 / l)







Ava BIO Tyrni 97% natural 50 ml seerumi
5,59 €
-30%
Norm. 7,99 €(11,18 / l)



Taika ECO 200 ml misellivesi
7,90 €
(39,50 / l)




Mossa V LIFT Bakuchiol 30 ml kasvoöljy
10,99 €
(366,33 / l)








Fiini Naturally mustaherukka kasvoöljy
26,90 €
(896,67 / l)




Puhdas+ Beauty Oil 50 ml jojobaöljy
10,90 €
(218,00 / l)


Fiini Naturally ruusu-kaura kasvovesi
24,90 €
(249,00 / l)





Propolia Siccative 30 g propolisjauhe
17,99 €
(359,80 / kg)





Fiini Naturally tea tree hoitoöljy
9,99 €
(999,00 / l)

Tuotteet 1 - 60 / 442

Vinkkejä luonnonmukaiseen kasvojenhoitoon ja sopivien ihonhoitotuotteiden valintaan

Iho on suurin elimemme, ja siksi siitä, samoin kuin muustakin terveydestä, on syytä pitää hyvää huolta. Puhtaista raaka-aineista valmistettu, ylimääräisistä kemikaaleista vapaa luonnonkosmetiikka sopii tarkoitukseen erinomaisesti, ja sen laajoista valikoimista löytyy sopivat tuotteet aivan jokaiseen tarpeeseen. Tilaa sinäkin tarpeisiisi parhaiten sopivat kasvojenhoitotuotteet nopeasti ja vaivattomasti parilla klikkauksella!

Vinkit kasvojen hoitoon

Ihon tehtävä on suojata elimistöämme ympäristöltä ja pitää keho muodossaan. Suurin osa ihosta on päivittäin suojassa ympäristön rasituksilta vaatteiden alla, mutta kasvojen kohdalla tilanne on toinen. Se altistuu ympäri vuoden monenlaisille rasituksille, kuten ilmansaasteille ja muille epäpuhtauksille sekä säästä ja vuodenajasta riippuen pakkaselle, auringolle, ja tuulelle.

Iho on suurin elimemme, ja siksi siitä, samoin kuin muustakin terveydestä, on syytä pitää hyvää huolta. Puhtaista raaka-aineista valmistettu, ylimääräisistä kemikaaleista vapaa luonnonkosmetiikka sopii tarkoitukseen erinomaisesti, ja sen laajoista valikoimista löytyy sopivat tuotteet aivan jokaiseen tarpeeseen. Tilaa sinäkin tarpeisiisi parhaiten sopivat kasvojenhoitotuotteet nopeasti ja vaivattomasti parilla klikkauksella! Ihon tehtävä on suojata elimistöämme ympäristöltä ja pitää keho muodossaan. Suurin osa ihosta on päivittäin suojassa ympäristön rasituksilta vaatteiden alla, mutta kasvojen kohdalla tilanne on toinen. Se altistuu ympäri vuoden monenlaisille rasituksille, kuten ilmansaasteille ja muille epäpuhtauksille sekä säästä ja vuodenajasta riippuen pakkaselle, auringolle, ja tuulelle. 1. Ravinto

Aito, pitkäjänteinen ihonhoito alkaa terveellisestä ravinnosta. On tärkeää juoda riittävästi vettä ja syödä monipuolisesti, riittävästi kasviksia ja hedelmiä. Tämän lisäksi oikeanlaiset ihonhoitorutiinit ovat tärkeitä, sillä iho tarvitsee kosteutusta ja ravitsemista myös ulkoapäin.

2. Kasvojen puhdistus

Kasvojen puhdistus on paikallaan kaksi kertaa päivässä, aamulla ja illalla. Oikeanlainen kasvojen puhdistusaine on riittävän hellävarainen, esimerkiksi puhdistusgeeli tai puhdistusvaahto. Liian vahvat ja voimakkaasti vaahtoavat puhdistusaineet poistavat ihon omaa kosteutta ja sen luonnollisia suojakerroksia.

3. Ihon kosteuttaminen

Puhdistuksen jälkeen on tärkeää levittää kasvoille kosteusvoidetta, jonka rasvapitoisuus on omalle ihotyypille ja meneillään olevaan vuodenaikaan sopiva. Tämä auttaa ihoa palauttamaan sen oman luonnollisen kosteustasapainon kuivattavan pesun jälkeen. Päivittäiseen ihonhoitoon kannattaa valita mahdollisimman ravitsevia ja täyteläisiä voiteita, jotka hoitavat ihoa tehokkaasti ehkäisevät ihon kuivumista.

Aito, pitkäjänteinen ihonhoito alkaa terveellisestä ravinnosta. On tärkeää juoda riittävästi vettä ja syödä monipuolisesti, riittävästi kasviksia ja hedelmiä. Tämän lisäksi oikeanlaiset ihonhoitorutiinit ovat tärkeitä, sillä iho tarvitsee kosteutusta ja ravitsemista myös ulkoapäin. 2. Kasvojen puhdistus Kasvojen puhdistus on paikallaan kaksi kertaa päivässä, aamulla ja illalla. Oikeanlainen kasvojen puhdistusaine on riittävän hellävarainen, esimerkiksi puhdistusgeeli tai puhdistusvaahto. Liian vahvat ja voimakkaasti vaahtoavat puhdistusaineet poistavat ihon omaa kosteutta ja sen luonnollisia suojakerroksia. 3. Ihon kosteuttaminen Puhdistuksen jälkeen on tärkeää levittää kasvoille kosteusvoidetta, jonka rasvapitoisuus on omalle ihotyypille ja meneillään olevaan vuodenaikaan sopiva. Tämä auttaa ihoa palauttamaan sen oman luonnollisen kosteustasapainon kuivattavan pesun jälkeen. Päivittäiseen ihonhoitoon kannattaa valita mahdollisimman ravitsevia ja täyteläisiä voiteita, jotka hoitavat ihoa tehokkaasti ehkäisevät ihon kuivumista. 4. Kasvojen kuorinta

Kasvojen iho on myös hyvä kuoria säännöllisesti. Sopiva tiheys kuorinnalle riippuu ihon luonnollisesta kosteudesta ja omasta ihotyypistä. Sopiva kuorintatiheys voi olla esimerkiksi 1–2 kertaa viikossa tai kuivemmalle iholle harvemmin, kuitenkin vähintään kerran kuukaudessa. Kuorinta irrottaa ihon pinnalta liiallista kuollutta solukkoa ja kirkastaa sen väriä.

Miten valita sopivimmat kasvojenhoitotuotteet?

Oikeanlaisten kosmetiikkatuotteiden valinnassa on hyvä ottaa huomioon ihotyypin lisäksi myös tuotteiden ravinnepitoisuus ja raaka-aineiden puhtaus. Oman ihotyypin voi selvittää helposti kotitestauksella, joihin helpot ohjeet löytyvät esimerkiksi Me Naiset -lehden nettiartikkelista Näin selvität helposti ihotyyppisi. Tässä suhteessa suositeltavaa on luomukosmetiikka. Siihen kuuluvat tuotteet, kuten vaikkapa luomu kasvovoide, on valmistettu puhtaista, muun muassa eri kasveista saatavista raaka-aineista ilman ylimääräisiä kemikaaleja.

Verkkokaupan valikoimat

Kärkkäisen verkkokaupasta löydät nopeasti ja vaivattomasti tarvitsemasi kosmetiikkatuotteet, joiden avulla kasvojenhoito on nautinto! Erilaiset luonnonmukaiset aineet, kuten puhdistustuotteet, yö- ja päivävoiteet, kasvojen kuorinta-aine mille tahansa ihotyypille sekä monenlaiset muut hellävaraiset ja kosteuttavat ihonhoitotuotteet kuuluvat verkkokaupan valikoimaan.