Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 25 / 25

Tuotteet 1 - 25 / 25

Järjestä:

Järjestä:

Liberon Superior 500ml kalustelakka
22,90 €
(45,80 / l)


Ilves kiiltävä kalustelakka
15,99 € - 22,90 €



EcoPrima vernissa
7,99 € - 79,90 €
(7,99 / l)


Maston One 400 ml spraylakka
7,55 €
(18,88 / l)


AT Elektro 400ml suojalakka
8,99 €
(22,48 / l)

Eskaro puolikiiltävä venelakka
18,49 € - 65,90 €
(41,09 / l)

Maston 720ml 2K PU kiiltävä lakka
34,90 €
(48,47 / l)

Ilves kuultovalkoinen 2,7l valkolakka
34,90 €
(12,93 / l)


Rust-Oleum vesiohenteinen matta kalustelakka
10,90 € - 24,90 €
(14,53 / l)

Ilves puolihimmeä kalustelakka
15,99 € - 22,90 €



Liberon sellakka
21,90 €

EcoKoivu 0,5l terva oksasuoja
9,99 €
(19,98 / l)

Eskaro kiiltävä venelakka
18,49 € - 65,90 €
(20,54 / l)


Solmaster LV 1 uistinlakka
29,90 €
(29,90 / l)

Eskaro Soma kalustelakka
27,90 €
(31,00 / l)

Tuotteet 1 - 25 / 25

Suojaava ja kestävä viimeistely – Tutustu laajaan lakka-valikoimaamme

Lakat ovat tärkeä osa puupintojen suojaamista ja viimeistelyä. Kärkkäisen verkkokaupasta löydät laajan valikoiman erilaisia lakkoja, jotka sopivat niin huonekalujen, lattioiden kuin ravintolakalusteidenkin käsittelyyn.

Vesiohenteiset lakat – ympäristöystävällinen vaihtoehto

Vesiohenteiset lakat ovat ympäristöystävällinen vaihtoehto perinteisille polyuretaanipohjaisille lakoille. Ne sisältävät vähemmän haitallisia kemikaaleja ja ovat siksi turvallisempia käyttää sisätiloissa. Vesiohenteiset lakat kuivuvat nopeasti ja jättävät puupinnan kauniin kiiltäväksi.

Kärkkäisen verkkokaupasta löydät laadukkaita vesiohenteisia lakkoja tunnetuilta brändeiltä, kuten Tikkurila ja Teknos. Valikoimassa on eri kiiltoasteita, joten voit valita juuri sinun tarpeisiisi sopivan tuotteen.

Polyuretaanilakat – kestävä suojapinta

Polyuretaanipohjaiset lakat tarjoavat pitkänkestoisemman suojapinnan kuin vesiohenteiset lakat. Ne ovat erityisen hyviä käytettäväksi esimerkiksi lattian käsittelyssä tai muissa kohteissa, joissa vaaditaan erityistä kestoa ja kulutuskestävyyttä.

Valikoimastamme löytyy monipuolinen valikoima polyuretaanilakkoja eri kiiltoasteilla sekä matta- että kiiltopinnoilla. Voit valita tuotteita tunnetuilta brändeiltämme, kuten Tikkurila, Teknos tai Mirka.

Erityislakat – ammattilaisten suosikit

Ammattilaisten suosimat erityislakat tarjoavat entistä paremman suojauksen puupinnoille. Esimerkiksi UV-lakkaus antaa lisää kestoa ulkokalusteille ja muille kohteille, jotka altistuvat auringonvalolle. Lisäämällä UV-suojaa pintoihin voidaan estää puun harmaantuminen ja pidentää sen käyttöikää merkittävästi.

Kärkkäisen verkkokaupasta löydät myös muita erityislakkoja, kuten läpinäkyviin lasikuituihin sopivia laminaattilakkoja sekä korkeakiiltoisia metallipintojen suoja-aineita.

Tutustu laajaan valikoimaamme ja löydät varmasti juuri sinun tarpeisiisi sopivan tuotteen! Hanki nyt laadukas lakkatuote Kärkkäisen verkkokaupasta ja anna puupinnoillesi suojaava ja kestävä viimeistely!