Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 62

Tuotteet 1 - 60 / 62

Järjestä:

Järjestä:

Lumene Klassikko 50 ml uudistava yövoide
3,59 €
-40%
Norm. 5,99 €(71,80 / l)
L300 Hyaluronic Age Renewal 50ml yövoide
10,47 €
-30%
Norm. 14,95 €(209,40 / l)

L300 Pro-Retinol Intense 50 ml yövoide
13,29 €
-30%
Norm. 18,99 €(265,80 / l)

Lumene Klassikko 50 ml tasoittava yövoide
5,79 €
-40%
Norm. 9,65 €(115,80 / l)

Lumene Klassikko 50 ml elvyttävä yövoide
9,27 €
-40%
Norm. 15,45 €(185,40 / l)

Tena ProSkin Barrier Cream 150 ml suojavoide
5,40 €
-15%
Norm. 6,35 €(36,00 / l)

Lumene Klassikko Advanced Anti-Age Rosy 50 ml yövoide
9,15 €
-40%
Norm. 15,25 €(183,00 / l)

Lumene VALO 50 ml Heleyttävä yövoide
14,97 €
-40%
Norm. 24,95 €(299,40 / l)

Lumene Klassikko 50 ml rauhoittava yövoide
4,37 €
-40%
Norm. 7,29 €(87,40 / l)

LV Korjaava 60 ml yövoide
6,29 €
(104,83 / l)


Pure=Beauty Antioxidant Face Cream 60 ml kasvovoide
16,72 €
-20%
Norm. 20,90 €(278,67 / l)















Taika ECO 50 ml yövoide
6,90 €
(138,00 / l)




L300 Vitamin C Revitalizing 50 ml yövoide
11,19 €
-30%
Norm. 15,99 €(223,80 / l)




Nivea Soothing 50 ml yövoide
5,09 €
(101,80 / l)















Taika 50 ml kiinteyttävä kasvovoide
12,25 €
(245,00 / l)



Hehku Täyteläinen 50 ml kasvovoide
13,99 €
(279,80 / l)



The Body Shop Night Cream Aloe 50ml yövoide
8,97 €
-70%
Norm. 29,90 €




Tuotteet 1 - 60 / 62

Paras yövoide tekee ihostasi silkinpehmeän

Yövoide kosteuttaa, ravitsee ja hoitaa ihoa unen aikana, jolloin iho muutenkin palautuu päivän rasituksista. Ihon vuorokausirytmin mukaan se suojautuu päivällä ja uudistuu yöllä. Siksi ihoa pitää hoitaa niin, että päivällä sitä suojataan ja yöllä hoidetaan. Yövoide valitaan oman ihotyypin mukaan, ja Kärkkäisen verkkokaupan monipuolisesta valikoimasta löytyy vaihtoehtoja muun muassa herkälle, kuivalle, rasvoittuvalle tai ikääntyvälle iholle.

Yövoide hoitaa ja rauhoittaa ihoa

Yövoide valitaan hoitamaan sitä haastetta tai ongelmaa, joka ihollasi on. Epäpuhtaalle iholle kannattaa käyttää tasapainottavaa voidetta, veltostuneelle iholle puolestaan jotain kiinteyttävää. Ryppyinen iho tarvitsee silottavaa yövoidetta, kun taas ärtyneelle iholle tulee käyttää jotain rauhoittavaa. Yövoiteen valinnassa kannattaakin olla tarkkana ja lukea voiteen tuoteselosteesta, millaiselle iholle se on valmistettu.

Lisää tehoa yövoiteen vaikutuksiin antavat seerumit, jotka levitetään voiteen alle. Kun valitset seerumin samasta ihonhoitosarjasta kuin kasvovoiteen, kokonaisuus on varmasti hyvä ja toisiaan täydentävä. Samaan sarjaan kuuluvat usein yövoiteiden ja seerumien lisäksi silmänympärysvoiteet, joiden käyttö on myös suositeltavaa.

Yövoiteet eivät ole pelkästään kasvovoiteita. Nimittäin yöllä kannattaa hoitaa kuntoon myös käsien, jalkojen ja koko vartalon kuiva iho. Yölliseen ihonhoitoon liittyy se niksi, että silloin iho ottaa parhaiten vastaan erilaisia hoitoaineita, joten ne imeytyvät helposti ja vaikuttavat tehokkaasti.

Retinolivoide auttaa ihoa uudistumaan

Retinoli on tärkeä osa yövoiteen koostumusta. Nimittäin retinolin puute voi aiheuttaa ihon kuivumista, haurastumista ja ennenaikaista ikääntymistä. Retinolivoide onkin tyypillinen anti-aging-tuote, joka tehostaa elastaanikuitujen muodostumista ihossa. Elastaanikuidut huolehtivat ihon kimmoisuudesta, ja niiden määrä vähenee ihossa iän karttuessa. Retinoli on yksi A-vitamiinin muodoista. Itse asiassa se on A1-vitamiinia, joka pystyy imeytymään ihoon tehokkaasti.

Ihonhoito on tärkeää. Se onnistuu parhaiten silloin, kun ihonhoitotuotteiden käytöstä saa tehtyä rutiininomaisen. Kun tulee rutiiniksi, että ihonhoito ja hampaidenpesu tehdään aamuin illoin samaan aikaan, hoitokertoja ei jää väliin eikä purkit avaamattomiksi kylpyhuoneen kaappiin.

Kärkkäisen verkkokauppa tarjoaa monipuolisen valikoiman ihonhoitotuotteita. Kun olet ostamassa yövoidetta, nappaa samaan ostoskoriin koko sarja. Saat kätevästi samassa paketissa niin yövoiteet kuin myös päivävoiteet, kasvosuihkeet, huulivoiteet ja seerumit.