Suggested products
Suggested products

Pesticides for Insect & Pest

Showing 1 - 60 of 71

Showing 1 - 60 of 71

Sort By:

Sort By:

Raid 2pc moth control
€5.59
(€2.80 / pc)

Neudorff Permanent 500 ml insect spray
€15.95
(€31.90 / l)

Cooper Aerosol 400 ml
€12.80
(€32.00 / l)

Cooper Aerosol 200 ml
€8.25
(€41.25 / l)

Stroller Slug bait Stop 1 kg
€24.50
(€24.50 / kg)


Free 100 ml active spray karkote
€9.45
(€94.50 / l)



Myrrh 1l ant spray
€10.95
(€10.95 / l)



Baygon Ant aerosol insecticide 400ml
€12.99
(€32.48 / l)


Hortex 500ml rodent repellent
€11.99
(€23.98 / l)


Free aerosol 50ml mosquito repellent
€6.65
(€133.00 / l)

Neudorff Protectan 300g cat litter
€16.95
(€56.50 / kg)

AT Rodent 500ml rodent repellent
€9.99
(€19.98 / l)


Baygon aerosol pesticide 200ml
€10.95
(€27.38 / l)

Mouse & rat stopping compound 300ml
€14.99
(€49.97 / l)


Myrr® Ant Powder
€10.99
(€43.96 / kg)




Neudorff Dog repellent
€16.95
(€56.50 / kg)

Hortex 500ml deer bark pot
€19.95
(€39.90 / l)

Neudorff Ferramol 10 kg snail bait
€99.50
(€9.95 / kg)





Raid House insect spray
€6.99 - €8.99
(€46.60 / l)







Trip 100 ml mosquito spray
€19.90
(€199.00 / l)

Off! 25 ml cooling treatment gel
€6.29
(€251.60 / l)

Cool-X SOS 30 ml Aloe geeli
€4.99
(€166.33 / l)

Natria® Fly spray
€11.99
(€29.98 / l)







Off Soft 100 ml power spray
€7.99
(€79.90 / l)


Off Soft 100 ml mosquito spray
€6.49
(€64.90 / l)

Neudorff Cat repellent 200 g
€14.95
(€74.75 / kg)

Neudorff Protecta Mole repellent 200 g
€21.95
(€109.75 / kg)

Myrr® Ant drench
€10.95
(€109.50 / l)


Showing 1 - 60 of 71

Effective insecticides and pest control agents

Insects and other pests can cause significant harm both at home and outdoors. Fortunately, in the Kärkkäinen online store you will find a wide range of effective insecticides and pest control agents that will help you keep your home clean and safe.

Diverse range of pesticides

In the insecticides and pest control category of Kärkkäinen's online store, you will find a diverse selection of different products. Our selection includes, for example, mosquito poisons, wasp poisons, ant poisons and mousetraps. We also offer ecological alternatives, such as natural insecticides.

Effective protection inside and outside

Insects can be a nuisance both indoors and outdoors. That's why we offer a wide range of pesticides for both uses. For example, you can order mosquito nets that are attached to windows or mosquito traps that can be placed in the yard. For example, you can get a power freezer inside, which can be used to evict all bugs from the room.

High quality products from well-known brands

Kärkkäinen's online store offers only high-quality products from well-known brands. You can be confident that the pesticides you order through us are effective and safe to use. Our selection includes, for example, Raid, Pirkka and Neudorff products.

Make your home environment a safer and more comfortable space by purchasing effective insecticides and pest control products from Kärkkäinen's online store. Check out our selection today!