Suggested products
Suggested products

Horse First Aid and Wound Care

Showing 1 - 42 of 42

Showing 1 - 42 of 42

Sort By:

Sort By:

W-Arnica gel 1 l liniment
€15.90
(€15.90 / l)


Trixie plastic protective collar
€2.99 - €10.99

Zenpet Procone pet collar
€23.90 - €49.90




W-Ginger & MSM liniment
€15.90
(€15.90 / l)

Kamfersalva liniment 200 ml
€12.95
(€64.75 / l)


Trixie inflatable protective collar
€14.90 - €21.90


Dr.Repel Tar Plaster 220 ml for Animals
€11.50
(€52.27 / l)


Horse Power Double Effect 1 L
€9.99
(€9.99 / l)

Wonder Dust horse wound powder
€17.50
(€154.87 / kg)

ArcticVet 100 ml Animal Resin Plaster
€18.99
(€189.90 / l)

Bio-Groom Sure Clot 14 g tyrehdytyspulveri
€14.50
(€1,035.71 / kg)

Dogman Blodstopp 14 g blood thinner
€4.99
(€356.43 / kg)

Horse Power Msm 1 l Liniment for horses
€15.99
(€15.99 / l)

Horse Power Super Arnica 1 l
€13.99
(€13.99 / l)

ArcticVet 30 ml resin spray
€16.99
(€566.33 / l)

Bestvet 50 ml antbac spray for animals
€12.99
(€259.80 / l)


Horse Power Super Cold Effect 1 L
€13.99
(€13.99 / l)




Sanocyn Forte 75 ml hydro rinse
€18.20
(€242.67 / l)



Jodopax Vet rtu 500 ml
€14.90
(€29.80 / kg)

Eclipse Aloe vera + propolis gel 250 g
€14.50
(€58.00 / l)

ArcticVet 100 ml resin spray
€23.90
(€239.00 / l)


ArcticSpray 500 ml
€34.50
(€69.00 / l)

DSept 500 ml antiseptic solution
€8.90
(€17.80 / l)

Eclipse zinc ointment 100 g
€13.90
(€139.00 / kg)

W-Ice Ointment
€13.90
(€27.80 / l)

Finnero Betula Koivusalva 15 ml for Pets
€22.90
(€1,526.67 / l)

Black Horse Training 1 l horse salve
€17.99
(€17.99 / l)

Showing 1 - 42 of 42