Suu-nenäsuojus 25kpl paketissa. 3-kerroksinen materiaali ja muotoiltava nenäkappale sekä korvien taakse asetettavat kumilenkit. Helppo ja miellyttävä käyttää pienen hengitysvastuksen ansiosta.
+ / - Vie hiiren kursori kuvan päälle zoomataksesi kuvaa
25 kappaleen pakkaus kertakäyttöisiä kasvomaskeja kuluttajakäyttöön. THL suosittelee käyttämään kasvomaskia esimerkiksi julkisissa kulkuneuvoissa joissa turvavälin pitäminen muihin ihmisiin on vaikeampaa. Kasvomaskin tarkoitus on ehkäistä roiskeilta muita lähellä olevia ihmisiä, sekä auttaa vähentämään koskettelua suun ja nenän alueelle. Helppokäyttöisessä kasvomaskissa on kolme suojaavaa kerrosta. Maski on miellyttävä käyttää pienen hengitysvastuksen ansiosta. Maski on helppo pukea päälle ja sen saa muotoiltua hyvin erikokoille kasvoille.
Tämä tuote on jokapäiväiseen kuluttajakäyttöön tarkoitettu suu-nenäsuojus, joten siinä ei poikkeusolojen vuoksi vaadita CE merkintää kuten ammattikäyttöön soveltuvissa suu-nenäsuojissa. Tätä maskia voi lisäksi käyttää esimerkiksi väkijoukoissa, joissa kunnollista turvaväliä ei voida pitää. Suojaa myös katupölyiltä kaupungilla liikkuessa.
Standardi GB/T 32610-2016
Koko 175x95 mm
Toimituspakkaus 25kpl
Materiaali 3-kerroksinen kuitukangas
Ei sairaalakäyttöön
Käyttöohje: Pese kätesi ennen ja jälkeen suu-nenäsuojuksen pukemisen. Kasvosuojaimen lisäksi hygieniaa on hyvä tukea esimerkiksi käsidesin avulla. Pujota sormesi korvalenkkien läpi. Tarkista, että nenävahvike on kasvonsuojan yläreunassa. Aseta kasvonsuoja nenän ja suun päälle. Pujota korvalenkit korvien ympärille. Vedä kasvonsuojaa ylhäältä ja alhaalta niin, että sen taitokset avautuvat kokonaan. Tämä vähentää kerrosten aiheuttamaa hengitysvastusta ja varmistaa samalla hyvän peittävyyden. Muotoile nenävahvike nenänvarren päälle siten, että ilmaa vuotaa ohi mahdollisimman vähän. Hävitä kasvonsuoja käytön jälkeen.
Huomaathan, että kyseessä ei ole hengityssuojain eikä maski vastaa kirurgisia suu-nenäsuojuksia, jotka on tarkoitettu sairaalakäyttöön.
EAN:
6438168108322
Tuotenumero:
102373761
Toimittajan tuotenumero:
300630B
???INV_AVAILABILITY_IN_STORES???
Valitse attribuutit, jotta näet saatavuuden.
Rated 2 out of
5 by
alias southwest coast from
Virheellinen tuoteselosteTilasin muiden ostoksieni ohella (joista olen hyvin tyytyväinen) 100 kpl oheisia kasvomaskeja. Eninten valintaani vaikutti, edullisen hinnan lisäksi, etukäteen osto kriteereikseni vaatimani, ilmoituksessa olleet merkinnät: CE ja luokka I. Lähetys tuli kiitettävän nopeasti, mutta näitä merkintöjä ei paketeista mistään löydy. Nyt jälkeenpäin olette muuttaneet ilmoituksen tuotetietoja, eikä merkintöjä CE ja luokka I enää mainita.
Tämän virheellisen tiedon ette ainakaan minulle ole korjanneet, ja ehdin maskeja läheisilleni jakamaan virheellisellä tiedolla. Ainakin pahoittelunne kaikille tilaajille olisitte voineet esittää....
Date published: 2020-08-22
Rated 4 out of
5 by
Minna from
Hyvä perusmaskiMaskin sai aseteltua tiiviisti kasvoille. Tuoksu oli kohtuullisen voimakas, mutta ei paha onneksi.
Date published: 2020-08-07
Rated 3 out of
5 by
Kokeillut from
Ajaa asiansaAjaa tosiaan asiansa, eihän nämä ole sairaalatavaraa, mutta jos kaikki käyttää suojaa kuten pitää. Aina parempi, kuin kangasmaski. tämähän ei suojaa käyttäjää vaan ulkopuoliset. tarkoitus onkin, että kaikki käyttävät tätä eikä vain yksi tai kaksi, maskihan menettää tarkoituksensa. ja erittäin hyvä korvapitävyys, eikä solmittava takaa vaan saa helposti laitettua korvan taakse ja mikä tärkeintä ei hajoa käsiin. Nämähän ei ole tarkoitettu pidettäväksi pitemmän aikaa, joten testattuani tätä muutaman tunnin alkoi jo lasit huurustua ja materiaali liikkua, mutta tämänhän tarkoitus ei ole olla useita tunteja naamalla. Erittäin hyvin pitää puolen tuntia ja tunnin. Ei siis mikään päivän tuote eikä monen tunnin. Nämähän on sairaalassakin tarkoitettu pidettäväksi korkeintaan vartin ja teho menetetty.
Date published: 2020-08-14
Rated 5 out of
5 by
Maskitkaikille from
Perus kertakäyttömaskiPerus 3-kerroksinen kertakäyttömaski. Helppokäyttöinen, hengittävä ja helposti omille kasvoille muotoiltava. Suosittelen! Edullisempi kuin monen muun kaupan maski. Kiinasta ne kaikki muutkin maskit usein tulevat, ainakin minä olen erittäin tyytyväinen näihin.
Date published: 2020-08-14
Rated 5 out of
5 by
Pipsa from
Käyttöhyvä ja helppo laittaa paikalleen. Laatikon kyljessä ohje miten päin laitetaan ja miten.
Date published: 2020-08-18
Rated 5 out of
5 by
Henna from
Hyvä laatuHyvät ja napakat kasvoilla, parhaimmat tähän mennessä mitä kokeillut!
Date published: 2020-08-18
Rated 4 out of
5 by
Outi from
KansalaismaskiKäyttökelpoinen tuote kansalaismaskiksi yleisiin tiloihin ja julkiseen liikenteeseen.
Date published: 2020-08-18
Rated 4 out of
5 by
Minä from
Mukava päälläYllättävän kevyt naamalla, ei kiristä mutta ei lipsu alaskaan.