Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 36 / 36

Tuotteet 1 - 36 / 36

Järjestä:

Järjestä:

Black Horse Tender 20 kg hevosen rehu
24,90 €
(1,25 / kg)

KRAFFT Plus Protein 20 kg hevosen rehu
1 130,00 €
(1,88 / kg)


Criollo Mash 15 kg myslirehu
34,50 €
(2,30 / kg)












Criollo Top 20 kg täydennysrehu
39,00 €
(1,95 / kg)



Racing Senior 20 kg hevosen täysrehu
21,99 €
(1,10 / kg)



Criollo Light 20 kg täydennysrehu
34,50 €
(1,73 / kg)









Criollo Full 20 kg täysrehu
26,00 €
(1,30 / kg)




Tuotteet 1 - 36 / 36

Hevosen rehut – Terveellistä ravintoa hevosellesi

Hevonen on majesteettinen eläin, joka tarvitsee terveellistä ja monipuolista ravintoa pysyäkseen hyvässä kunnossa. Hevosen rehuvalikoima on laaja ja se sisältää erilaisia tuotteita, jotka tarjoavat kaikki tarvittavat ravintoaineet ja vitamiinit.

Laadukkaat heinät ja säilörehut

Heinät ovat tärkein osa hevosen ruokavaliota. Laadukkaat heinät sisältävät runsaasti kuituja, jotka edistävät suoliston toimintaa. Kärkkäisen verkkokaupasta löydät erilaisia heinälajikkeita, kuten timotei- ja nurmiheinää sekä säilörehua. Heinien lisäksi tarjolla on myös muita kuivattuja kasveja, kuten olkea ja purua.

Tasapainoinen väkirehuvalikoima

Väkirehu sisältää energiarikkaita aineksia, kuten viljaa, öljyjä ja proteiinia. Tasapainoinen väkirehuvalikoima sisältää kaikki tarvittavat ravintoaineet hevosen hyvinvointiin. Verkkokaupastamme löydät erilaisia väkirehuja eri ikäisille ja eri käyttötarkoituksiin soveltuvilla koostumuksilla.

Lisäravinteet täydentämään ruokavaliota

Lisäravinteet voivat olla hyödyllisiä esimerkiksi vanhemmille tai raskaasti treenaaville hevosille. Ne voivat auttaa ylläpitämään nivelten liikkuvuutta tai parantamaan vastustuskykyä. Kärkkäisen verkkokaupasta löydät laajan valikoiman lisäravinteita, kuten vitamiineja, mineraaleja ja nivelten hoitoon tarkoitettuja tuotteita.

Terveellinen ruokavalio on avainasemassa hevosen hyvinvoinnin kannalta. Kärkkäisen verkkokauppa tarjoaa laajan valikoiman korkealaatuisia rehuja kaikenlaisille hevosille. Tutustu valikoimaamme ja tilaa nyt!