Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 181 - 240 / 3018

Tuotteet 181 - 240 / 3018

Järjestä:

Järjestä:

Ajax Lemon 1 l yleispuhdistusaine
2,89 €
(2,89 / l)






Tolu Tunturin kevät 500 ml spray
3,10 €
(6,20 / l)





Kotoilu biojäteastia
2,99 €
-57%
Norm. 6,99 €

Kärcher RCW 2 ikkunanpesurobotti
169,00 €
-15%
Norm. 199,00 €

Orthex 30 l pyykki-/yleiskori
5,74 €
-30%
Norm. 8,20 €

Kärcher RCW 4 ikkunanpesurobotti
229,00 €
-8%
Norm. 249,00 €

Orthex heiluriroskis
6,26 € - 18,83 €
-30%

Orthex 46 L pyykki-/yleiskori
5,71 €
-30%
Norm. 8,15 €

Orthex 46 l pyykkikori
5,24 €
-30%
Norm. 7,49 €

Smartstore Collect 5 l bio-astia
10,49 €
-25%
Norm. 13,99 €

Orthex 25 l heiluriroskis
12,35 €
-30%
Norm. 17,65 €

SmartStore Collect musta setti
44,93 €
-25%
Norm. 59,90 €

Orthex 60 L likapyykkikori
12,80 €
-30%
Norm. 18,29 €

SmartStore Collect valkoinen setti
44,93 €
-25%
Norm. 59,90 €

Softcare 500 ml Nokipesu
5,99 €
-15%
Norm. 7,05 €(11,98 / l)

Orthex 30 L pyykki-/yleiskori
6,02 €
-30%
Norm. 8,60 €


SmartStore Collect 46 Slim musta laatikko+kansi
34,13 €
-25%
Norm. 45,50 €

SmartStore Collect 46 Slim valkoinen setti
42,30 €
-25%
Norm. 56,40 €

Orthex 60 l likapyykkikori
12,80 €
-30%
Norm. 18,29 €

Orthex 45 l likapyykkikori
11,19 €
-30%
Norm. 15,99 €

SmartStore Collect 46 Slim valkoinen laatikko+kansi
34,13 €
-25%
Norm. 45,50 €

Vileda Wettex The Original 10 kpl sieniliina
3,56 €
-25%
Norm. 4,75 €

Softcare 500 ml kodin rasvapesu
5,86 €
-15%
Norm. 6,89 €(11,72 / l)

Orthex 15 L kivenharmaa paperikori
5,85 €
-30%
Norm. 8,35 €

Vileda Turbo 2in1 vaihtomoppi
8,90 €
-8%
Norm. 9,69 €

Orthex 45 L likapyykkikori
11,19 €
-30%
Norm. 15,99 €

Vileda Miraclean tahranpoistosieni
3,61 €
-15%
Norm. 4,25 €(0,90 / kpl)

Vileda Turbo Smart poljinsankomoppisetti
29,90 €
-24%
Norm. 39,50 €

Vileda lyhytvartinen rikkasetti
5,99 €
-20%
Norm. 7,49 €

Ryobi One+ RWV18-0 18V ikkunapesuri runko
69,00 €
-22%
Norm. 89,00 €

SmartStore Collect 46 Slim musta setti
42,30 €
-25%
Norm. 56,40 €



Bea Pro sininen 100 kpl nitriilikäsine
5,99 € - 8,55 €
(0,06 / kpl)



Adler nukanpoistaja
12,99 €

Bea Pro S 100 kpl vinyylikäsine
4,70 €
(0,05 / kpl)


Swep teräväkuivain
27,50 € - 31,90 €

Nitor All in One 230 g väripakkaus
6,09 €
(26,48 / kg)




Serla valkoinen 100 kpl käsipyyhe
2,09 €
(0,02 / kpl)




Orthex 10 L sanko
2,70 €

Tuotteet 181 - 240 / 3018

Laadukkaat siivousvälineet nostavat siivouksen tasoa

Siivous on asteen verran mukavampaa, kun on hyvät siivousvälineet ja siivousaineet. Jokaisesta kodista onkin hyvä löytyä laadukas ja tarkoituksenmukainen siivousetti, jonka osia voi sitten uusia tarvittaessa. Perustarvikkeita ovat pölynimuri, lattialasta tai -moppi, ämpäri, siivousliinat, vessanharja sekä rikkalapio ja -harja. Tällaisen täydellisen perussetin saa kätevästi tilattua Kärkkäisen verkkokaupasta. Samaan koriin kannattaa napata myös yleispesuaineet.

Joka kodin siivoustarvikkeet

Pölynimuri löytyy melko varmasti lähes jokaisesta kotitaloudesta. Sillä saakin kätevästi puhdistettua lattiat, matot ja tekstiilihuonekalut. Pölynimurin kaverina kannattaa pitää rikkaharjaa ja -lapiota, sillä niillä saa kätevästi siivottua sotkun, jos lattialle kaatuu muropaketti tai kengistä jää hiekkajäljet.

Lattian siivoukseen kannattaa varata myös moppi. Sen valinnassa tärkeä kriteeri on säädettävä ja ergonomisesti käteen sopiva siivousvarsi. Märkätilojen, kuten kylpyhuoneen, lattian puhtaanapitoon kannattaa hankkia lattiakuivaaja, jolla saa vedettyä kaakelit kuivaksi suihkun ja kylvyn jälkeen.

Muita hyviä siivoustarvikkeita ovat eriväriset siivousliinat. Eri väreillä on helppo erotella, millä pestään vessaa ja millä pyyhitään pölyt olohuoneesta. Siivousliinoja valitessa kannattaa huolehtia, että ne ovat sellaisia, että ne voi helposti pestä pyykkikoneessa 60 asteessa siivouksen jälkeen. Näin siivousliinat pysyvät puhtaina eivätkä kerää liikaa ja pöpöjä itseensä.

Siivousvälineet pitää säilyttää oikein

Kun siivousvälineet pestään, puhdistetaan ja huolletaan, ne säilyvät hyvinä pitkään. Täytyykin muistaa, että siivousvälineet pitää pestä jokaisen käytön jälkeen ja sen jälkeen levittää kuivumaan. Sitä virhettä ei kannata tehdä, että jättää liinat ja mopit johonkin nurkkaan myttynä kuivumaan.

Sellainenkin on hyvä vinkki, että siivousvälineitä säilytetään mahdollisuuksien mukaan niissä tiloissa ja huoneissa, joissa niitä käytetään. Esimerkiksi vessan siivouksessa käytettävät välineet on kätevä säilyttää vessassa. Siellä ne ovat kätevästi myös saatavilla aina tarvittaessa.

Siivoustarvikkeiden rinnalla kannattaa kodin siivouskaapissa pitää myös tietyt yleispesuaineet. Ainakin keittiön, vessan ja pölyjen pyyhkimiseen kannattaa varata omat pesuaineensa. Pesuaineiden annostelussa kannattaa vain olla tarkkana, koska liiallinen käyttö voi vaurioittaa pintoja ja lisäksi se lisää turhaa kemikaalinkulutusta.

Kärkkäisen verkkokaupan monipuolisesta valikoimasta löytyvät yleispesuaineet, siivousvälineet, tekstiilien pesuaineet, wc-raikastimet ja ilmanraikastimet, yleispesu- ja desinfiontiaineet, astianpesuaineet, nestemäiset pesuaineet, pesimet, mopit, harjat ja rikkalapiot, pyykinkuivaustelineet ja muut kodinhoitotuotteet. Kannattaa käydä ostoksilla!