Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 121 - 180 / 3004

Tuotteet 121 - 180 / 3004

Järjestä:

Järjestä:

Heti Yleispesu Joutsen 5 l hajustettu yleispuhdistusaine
23,84 €
-20%
Norm. 29,80 €(4,77 / l)
LV 1l mäntynestesaippua yleispuhdistusaine
2,79 €
-20%
Norm. 3,49 €(2,79 / l)

LV White 750ml pyykinpesuneste
3,83 €
-20%
Norm. 4,79 €(5,11 / l)

Tolu Mänty 1 l yleispuhdistusaine
3,99 €
-13%
Norm. 4,59 €(3,99 / l)

Klorine Sitruuna 1 l wc-geeli
1,60 €
-24%
Norm. 2,10 €(1,60 / l)

Sun Classic 105 kpl konetiskitabletti
9,50 €
-5%
Norm. 9,99 €(0,09 / kpl)

Abena Puri-Line 1 l hajusteeton yleispuhdistusaine
2,88 €
-20%
Norm. 3,60 €(2,88 / l)


LV 750 ml tiivistetty huuhteluaine
1,99 €
-20%
Norm. 2,49 €(2,65 / l)

Heti Sapu Joutsen 5 l saniteettitilojen puhdistusaine
30,64 €
-20%
Norm. 38,30 €(6,13 / l)


Heti 2in1 500 ml tahranpoistospray
3,51 €
-20%
Norm. 4,39 €(7,02 / l)

WC Duck Marine 750 ml puhdistusaine
1,99 €
-26%
Norm. 2,69 €(2,65 / l)

Vikan 101cm alumiinivarsi vesiliitännällä
22,42 €
-25%
Norm. 29,90 €

Klorine Eukalyptus 1 l wc-geeli
1,60 €
-24%
Norm. 2,10 €(1,60 / l)

Heti Moniteho spray 750 ml hoitava puhdistusaine
10,08 €
-20%
Norm. 12,60 €(13,44 / l)

Heti Moniteho Joutsen 1 l puhdistava hoitoaine
6,31 €
-20%
Norm. 7,89 €(6,31 / l)

LV All-In-One 40 kpl konetiskitabletti
4,95 €
-20%
Norm. 6,19 €(0,12 / kpl)

LV Color 750 g pesujauhetiiviste
3,32 €
-20%
Norm. 4,15 €(4,43 / kg)

Heti Tahraton 750 ml tahranpoistoaine
7,92 €
-20%
Norm. 9,90 €(10,56 / l)

HumiStop Auto kosteudenpoistaja ajovaloille
3,90 €
-51%
Norm. 7,99 €

LV Black 750ml pyykinpesuneste
3,83 €
-20%
Norm. 4,79 €(5,11 / l)

Heti Laventeli 500 ml pyykkietikka
4,63 €
-20%
Norm. 5,79 €(9,26 / l)

Abena matta 5 l lattiavaha
27,92 €
-20%
Norm. 34,90 €(5,58 / l)

Abena Puri-Line 5 l nestemäinen pyykinpesuaine
24,56 €
-20%
Norm. 30,70 €(4,91 / l)

Heti Jyty 5 l peruspuhdistusaine
26,32 €
-20%
Norm. 32,90 €(5,26 / l)

LV Pikkuväki 1,5 l pyykinpesuneste
5,91 €
-20%
Norm. 7,39 €(3,94 / l)

LV Color 1,6 kg pesujauhetiiviste
5,83 €
-20%
Norm. 7,29 €(3,64 / kg)

Omo Color 920 ml pyykinpesuneste
5,39 €
(5,86 / l)













Tolu Aloe Vera 500 ml spray
3,10 €
(6,20 / l)








Ajax Lemon 1 l yleispuhdistusaine
2,89 €
(2,89 / l)










Tuotteet 121 - 180 / 3004

Laadukkaat siivousvälineet nostavat siivouksen tasoa

Siivous on asteen verran mukavampaa, kun on hyvät siivousvälineet ja siivousaineet. Jokaisesta kodista onkin hyvä löytyä laadukas ja tarkoituksenmukainen siivousetti, jonka osia voi sitten uusia tarvittaessa. Perustarvikkeita ovat pölynimuri, lattialasta tai -moppi, ämpäri, siivousliinat, vessanharja sekä rikkalapio ja -harja. Tällaisen täydellisen perussetin saa kätevästi tilattua Kärkkäisen verkkokaupasta. Samaan koriin kannattaa napata myös yleispesuaineet.

Joka kodin siivoustarvikkeet

Pölynimuri löytyy melko varmasti lähes jokaisesta kotitaloudesta. Sillä saakin kätevästi puhdistettua lattiat, matot ja tekstiilihuonekalut. Pölynimurin kaverina kannattaa pitää rikkaharjaa ja -lapiota, sillä niillä saa kätevästi siivottua sotkun, jos lattialle kaatuu muropaketti tai kengistä jää hiekkajäljet.

Lattian siivoukseen kannattaa varata myös moppi. Sen valinnassa tärkeä kriteeri on säädettävä ja ergonomisesti käteen sopiva siivousvarsi. Märkätilojen, kuten kylpyhuoneen, lattian puhtaanapitoon kannattaa hankkia lattiakuivaaja, jolla saa vedettyä kaakelit kuivaksi suihkun ja kylvyn jälkeen.

Muita hyviä siivoustarvikkeita ovat eriväriset siivousliinat. Eri väreillä on helppo erotella, millä pestään vessaa ja millä pyyhitään pölyt olohuoneesta. Siivousliinoja valitessa kannattaa huolehtia, että ne ovat sellaisia, että ne voi helposti pestä pyykkikoneessa 60 asteessa siivouksen jälkeen. Näin siivousliinat pysyvät puhtaina eivätkä kerää liikaa ja pöpöjä itseensä.

Siivousvälineet pitää säilyttää oikein

Kun siivousvälineet pestään, puhdistetaan ja huolletaan, ne säilyvät hyvinä pitkään. Täytyykin muistaa, että siivousvälineet pitää pestä jokaisen käytön jälkeen ja sen jälkeen levittää kuivumaan. Sitä virhettä ei kannata tehdä, että jättää liinat ja mopit johonkin nurkkaan myttynä kuivumaan.

Sellainenkin on hyvä vinkki, että siivousvälineitä säilytetään mahdollisuuksien mukaan niissä tiloissa ja huoneissa, joissa niitä käytetään. Esimerkiksi vessan siivouksessa käytettävät välineet on kätevä säilyttää vessassa. Siellä ne ovat kätevästi myös saatavilla aina tarvittaessa.

Siivoustarvikkeiden rinnalla kannattaa kodin siivouskaapissa pitää myös tietyt yleispesuaineet. Ainakin keittiön, vessan ja pölyjen pyyhkimiseen kannattaa varata omat pesuaineensa. Pesuaineiden annostelussa kannattaa vain olla tarkkana, koska liiallinen käyttö voi vaurioittaa pintoja ja lisäksi se lisää turhaa kemikaalinkulutusta.

Kärkkäisen verkkokaupan monipuolisesta valikoimasta löytyvät yleispesuaineet, siivousvälineet, tekstiilien pesuaineet, wc-raikastimet ja ilmanraikastimet, yleispesu- ja desinfiontiaineet, astianpesuaineet, nestemäiset pesuaineet, pesimet, mopit, harjat ja rikkalapiot, pyykinkuivaustelineet ja muut kodinhoitotuotteet. Kannattaa käydä ostoksilla!