Aluco sisustus- ja välitilalevyä voidaan käyttää monipuolisesti esimerkiksi keittiön välitilassa laatan ja lasin sijaan, sisäverhoilussa ja liukuovissa. Levyssä on kaksi värivaihtoehtoa, toinen puoli on shampanja pronssi ja toinen puoli helmiäisvalkoinen. Aluco on täysin kosteudenkestävä, joten sitä voidaan käyttää jopa kylpyhuoneissa. Aluco soveltuu äärimmäisen hyvin myös remonttikohteisiin, koska se on helppo työstää ja asentaa vanhojen laattojen päälle.
Asennusohje: Leikkaukset, poraukset, reunojen taitot ja taivutukset on helppo tehdä puusepän tai metallimiehen perustyökaluilla. Aluco-sisustuslevyä on helppo käsitellä keveytensä vuoksi.
Pöytäsirkkelin terän on oltava riittävän tiheähampainen, pyörimisnopeus 2000-4000 r/min. Suositeltavaa on käyttää kovateräpalaa. Sahaa levyä käyttöön tuleva puoli ylöspäin. Poista sahauksen jälkeen leikkausjätteet huolellisesti.
Levy voidaan asentaa käyttökohteesta riippuen joko liimaamalla, ruuvaamalla tai listakiinnityksellä. Reunat voidaan viimeistellä myös alumiinilistalla tai silikonilla. Asennuksen lopuksi muista poistaa levyn pinnasta suojamuovi.
Puhdistamiseen tarvitaan ainoastaan neutraalia puhdistusainetta, liina ja vettä.
Levyn koko 500x3050x4 mm.
Huom! Keittiön välitilalevyjä asennettaessa on otettava huomioon, että levyn pintalämpötilan kesto on maksimissaan 70-astetta. Tästä johtuen levyn pintaan ei saa ohjautua suoraan uunista tai liedellä olevasta astiasta tulevaa kuumaa höyryä. Maahantuojan takuu ei ole voimassa mikäli levyn asennus ja/tai käyttö on tämän ohjeen vastainen.
DGArticleNumber:
un9999
EAN:
6419972003157
Tuotenumero:
101898906
Toimittajan tuotenumero:
E116315
???INV_AVAILABILITY_IN_STORES???
Valitse attribuutit, jotta näet saatavuuden.
Kysy tuotteesta asiakaspalvelustamme
Rated 4 out of
5 by
välilevy52 from
näyttää hyvältäkeittiöni remontti on loppusuoralla, levy näyttää tosi hyvältä, toimitus oli tosi nopeaa, ja tilattu tavara tuotiin koti ovelle asti.Sisustuslevy on välitilaan vaihtoehto laatoille. suosittelen.
Date published: 2018-05-27
Rated 5 out of
5 by
Anna from
Välitilan levySävy on kaunis ja ajaton. Asennus oli helppoa.